Różne programy dla firm od Comarch

Firma Comarch to jeden z największych producentów programów dla firm w Polsce. Od wielu lat rozwija różne ciekawe narzędzia służące przedsiębiorcom do usprawniania ich biznesów. Biorąc pod uwagę różnorodne potrzeby firm oraz wiele procesów i obszarów działalności firm, które programy mogą usprawniać, firma Comarch stworzyła ich wiele łącznie z różnymi aplikacjami mobilnymi współpracującymi z rdzennym oprogramowaniem w firmie.

 

Program dla firm Comarch ERP XT

 

Podstawowym programem dla mikro i małej firmy to Comarch ERP XT. Oprogramowanie to umożliwia wystawianie faktur, paragonów i rachunków, prowadzenie sprzedaży i prostej gospodarki magazynowej. Ponadto w Comarch ERP XT możliwe jest prowadzenie księgowości uproszczonej. Ponadto program zintegrowany jest z aplikacjami Comarch BI Point oraz e-sklepem. Bardzo istotne jest to, że oprogramowanie to jest w pełni online (obsługiwane przez przeglądarkę oraz aplikacje mobilne) w technologii RWD zatem można się do niego zalogować z dowolnego urządzenia w każdym miejscu na Ziemi.

Warte podkreślenia są pozytywne opinie o programie wystawione niedawno przez portal antyweb.pl. Przeprowadzona przez nich recenzja wskazała na pewne niedogodności i braki jednak ogólna opinia tego portalu jest bardzo pozytywna. Potwierdza to pierwsze miejsce przyznane dla programu Comarch ERP XT w rankingu ?Best in Cloud 2017? w kategorii ?Najlepszy produkt ERP?. Konkurs Best in Cloud wyłonić najciekawsze programy chmurowe i usługi, które mają znaczący wpływ na rozwój polskich firm. Kupno tego programu możliwe jest jedynie w wersji online.

 

Program dla firm Comarch ERP Optima

 

Programem dla firm dla małych i średnich firm jest Comarch ERP Optima. Program ten daje znacznie większe możliwości funkcjonalne niż ERP XT jednakże w tym momencie nie posiada wersji przeglądarkowej w technologii responsywnej czy aplikacji mobilnej pozwalającej pracować na tym oprogramowaniu zdalnie. Program Optima dostępny jest w dwóch modelach stacjonarnym i online. Nie będziemy tutaj opisywać bardziej szczegółowo funkcjonalności gdyż opisy te dostępne są na całej stronie. Przypomnijmy tylko, że Comarch ERP Optima posiada w sobie możliwości programu do fakturowania i rozliczeń kasowo-bankowych, programu magazynowego, programu księgowego, kadrowo-płacowego. Obsługuje również ewidencję środków trwałych oraz pracę na wielu bazach danych dlatego świetnie sprawdza się jako program dla biur rachunkowych. Dodatkowo posiada także moduły ? Serwis i Detal, CRM, obieg dokumneotw oraz analizy Business Intelligence. Oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima otoczone jest również ciekawymi aplikacjami zewnętrznymi takimi jak np. aplikacja mobilna dla handlowców Comarch Mobile Sprzedaż, e-sklep, e-pracownik, Comarch BI Point czy aplikacja mobilna do inwentaryzacji. Warte podkreślenia jest też to, że program ten zbiera coraz lepsze opinie. Comarch Optima użytkuje już ponad 60 tysięcy firm. Demo programu Comarch Optima.

 

Program dla firm Comarch ERP XL

 

W następnej kolejności jest oprogramowanie Comarch ERP XL. Jest to program średnich i dużych firm. Oprócz standardowych możliwości oprogramowania klasy ERP posiada ono także możliwość obsługi procesów produkcyjnych czy magazynów wysokiego składowania (WMS). Dodatkowo program dla firm Comarch ERP XL posiada dużo szerszą funkcjonalność od Optimy. Posiada również rozbudowane moduły służące do obsługi obiegu dokumentów oraz serwisu. Ciekawą funkcjonalnością jest moduł służący do modelowania procesów biznesowych oraz skutecznego obiegu dokumentów w firmie (DMS). Pozwala to na automatyzację procesu obiegu dokumentów w firmie. Ponadto system ten posiada anglojęzyczna wersję czego nie ma w programie Comarch Optima. Jest to jedno z najpopularniejszych oprogramowań dla firm klasy ERP w Polsce. Korzysta z niego już ponad 5000 firm.

 

Program dla firm Comarch ERP Altum

 

Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej programów dla firm na rynku polskim jest Comarch ERP Altum. System ten wyróżnia nie tylko nowoczesna technologia i język programowania. Przede wszystkim jest to oprogramowanie elastyczne, które można programistycznie modelować pod kątem potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Comarch ERP Altum posiada wbudowane narzędzia Business Process Management (BPM), co zdecydowanie wyróżnia ten program spośród innych tego typu na rynku. BPM umożliwia całkowitą lub częściową automatyzację procesów zachodzących w firmie. Altum to program dla sieci handlowych(retail) oraz organizacji holdingowych i firm międzynarodowych. Warto również zwrócić uwagę na bardzo rozbudowane rozwiązania służące do obsługi sieci handlowych nazwane Comarch Retail.

 

Najpopularniejsze i najlepsze programy dla firm Comarch ERP 4.0

 

Podsumowując krakowski producent firma Comarch rozwijając od wielu lat swoje oprogramowanie dla firm zdecydowanie wysuwa się na pozycję lidera w tym obszarze. Mnogość, nowoczesność i innowacyjność wprowadzanych rozwiązań w programach dla firm zdecydowanie wyróżnia tego producenta pośród innych. Potwierdza to zarówno ilość klientów np. ponad 60000 korzystających z programu Comarch ERP Optima czy ponad 5000 korzystających z oprogramowania Comarch ERP XL.

Dodatkowo liczne referencje od najbardziej znanych marek w Polsce i coraz lepsze opinie klientów potwierdzają zaufanie i zadowolenie klientów. Przedsiębiorcy doceniają również to, że firma Comarch, udostępnia wszystkie programy dla firm także w wersji online co staje się olbrzymią przewaga tej firmy nad innymi producentami oprogramowania ERP. Ciągłe prace badawczo-rozwojowe nad tymi systemami informatycznymi daje pewność, że wdrażane będą najnowocześniejsze technologie… 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Poznania lub wielkopolski i szukasz najlepszego oprogramowania dla swojej firmy skontaktuj się z nami!

Biuro obsługi klienta Comarch ERP Optima – Poznań.

Przeczytaj ten artykuł jeśli masz wątpliwości jak wybrać oprogramowanie dla firmy?